Tulokset

Tuntematon tiedostomuotoTulokset 4.8.2016.odt (16 kB)
Valtimon yleisurheilun pitäjänmestaruus- ja luokittelukisojen tulokset 4.8.2016
PDF-tiedostoYo-luokittelukisat.pdf (31 kB)
Yleisurheilun luokittelukisat 30.6.2016
Tuntematon tiedostomuotokisat 3006.odt (16 kB)
Yleisurheilun luokittelukisat 30.6.2016

X Kansalliset Aarne Halosen muistohiihdot(V) 18.3.2017    
Sarja Nimi Seura  
      
N12 3 km V1.Alina TikkaJoensuun Kataja10:38 
      
M12 3 km V1.Väinö KontkanenLiperin Hiihtoseura10:03 
 2.Joonas PääkkönenKuhmo-Ski11:02 
 3.Väinö SaastamoinenValtimon Vasama12:28 
 4.Aaro KanervoValtimon Vasama15:11 
      
N14 3 km V1.Suvi KemppainenHyrynsalmen Isku09:26 
 2.Jaira PennanenSiilinjärven Hiihtoseura10:04 
 3.Ida-Josefina IlvonenJuuan Jänne11:12 
  Venla JärveläPaltamon UrheilijatDNS 
      
M14 5 km V1.Pauli VuormaLiperin Hiihtoseura15:13 
 2.Mikko HuttunenSonkajärven Pahka15:58 
      
N16 5 km V1.Lotta KurttilaLiperin Hiihtoseura13:46 
 2.Suvi LeinonenPaltamon Urheilijat13:57 
 3.Iitu VuormaLiperin Hiihtoseura14:33 
 4.Hannah SmartPaltamon Urheilijat14:53 
 5.Veera KontkanenLiperin Hiihtoseura15:23 
 6.Emmi HuovinenPaltamon Urheilijat16:17 
      
      
      
      
      
      
N35 5 km V1.Terhi MäkiKiuruveden Urheilijat14:48 
 2.Maija-Liisa KontkanenLiperin Hiihtoseura15:34 
      
NYL 5 km V1.Kati VenäläinenNoormarkun Nopsa12:26 
 2.Marjaana PitkänenOulun Hiihtoseura12:42 
 3.Laura KarkkulainenKontiolahden Urheilijat13:22 
 4.Miia KemppainenHyrynsalmen Isku13:27 
 5.Tiia RantalaOulun Hiihtoseura13:35 
 6.Eeva NurmiLempäälän Kisa13:56 
  Jonna SäisäVieremän KoittoDNS 
      
M70 5 km V1.Sauli HujanenIisalmen Visa15:06 
 2.Väinö ÅlanderKiuruveden Teräs17:34 
 3.Yrjö MakkonenJoensuun Kataja19:28 
      
M65 5 km V1.Eero VäisänenKuhmon Kiva14:44 
 2.Mikko PörstiValtimon Vasama15:12 
 3.Heikki PunjuKainuun Hiihtoseura15:27 
  Jorma PieviläinenNurmeksen SepotDNS 
      
M55 5 km V1.Ari SvanbergLapinlahden Veto12:51 
 2.Markku KontkanenJoensuun Hiihtoveikot13:30 
 3.Jouko LaitinenPieksämäen Veikot13:58 
 4.Jari SvanbergLapinlahden Veto14:47 
 5.Voitto ParikkaPolvijärven Vauhti15:36 
 6.Erkki TanskanenValtimon Vasama16:24 
      
M45 5 km V1.Jukka PuustinenKainuun Hiihtoseura12:11 
 2.Timo MakkonenKontiolahden Urheilijat12:33 
 3.Valto KinnunenKajaanin Hiihtäjät12:36 
 4.Matti RoininenValtimon Vasama12:49 
 5.Simo KinnunenKajaanin Hiihtäjät12:51 
 6.Esa HuotariSotkamon Jymy12:58 
 7.Janne TuhkalainenMikkelin Hiihtäjät13:02 
 8.Veli KuronenKainuun Hiihtoseura13:29 
 9.Ilkka PekkarinenJuuan Jänne14:17 
 10.Eino HyttinenJuuan Jänne14:49 
      
M16 8 km V1.Valtteri PennanenLeppävirran Viri21:02 
 2.Jussi HuttunenSonkajärven Pahka24:44 
      
M18 10 km V1.Timo LonkainenKiteen Urheilijat32:03 
      
M35 15 km V1.Ilkka KinnunenKajaanin Hiihtäjät39:02 
 2.Jussi VäänänenNurmeksen Sepot43:31 
      
MYL 15 km V1.Perttu HyvärinenRiistaveden Urheilijat34:37 
 2.Juho MikkonenKuhmo-Ski35:08 
 3.Tino TiilikainenVuokatti Ski Team Kainuu35:39 
 4.Olli-Pekka TolvanenMikkelin Hiihtäjät36:07 
 5.Heikki PalosaariOulun Hiihtoseura36:53 
 6.Petri TorvinenLiperin Hiihtoseura37:09 
 7.Markus PörstiMikkelin Hiihtäjät37:42 
 8.Mika PiminäinenLieksan Hiihtoseura39:51 
 9.Joonas KähkönenJoensuun Kataja45:04 
  Lauri LaitinenMikkelin HiihtäjätDNF